BEZPŁATNY DOSTĘP DO CZYTELNI IBUK LIBRA DLA UŻYTKOWNIKÓW

GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RUDZIŃCU

 

Rozszerzając naszą ofertę skierowaną do czytelników oferujemy dostęp  do 2490 tytułów w czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto! Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilka tysięcy elektronicznych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych — wydanych przez renomowane polskie oficyny.

 

Dowiedz się, jak dodać kod PIN
Pomoc systemu IBUK Libra

 

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło.  Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk  wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenia osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej GBP w Rudzińcu

Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Klikając POMOC (prawy górny róg na stronie libra.ibuk.pl) można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy).

Dostęp do publikacji  na stronie libra.ibuk.pl spoza sieci bibliotecznej

Czytelnicy GBP w Rudzińcu mogą otrzymać osobiście od bibliotekarzy w działach udostępniania i filii bibliotecznej, kody aktywacyjne do zdalnego logowania i korzystać z oferty z komputerów domowych. Z kodów aktywacyjnych można również korzystać na terenie biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia trzech filmików instruktażowych, które powinny pomóc w poruszaniu się po platformie IBUK Libra. Wszystkie filmiki są dostępne na Youtube, na naszym nowo utworzonym kanale.
film 1
film 2
film 3

Zapraszamy również na profil IBUK Libra na Facebooku. Znajdą tam Państwo wiele informacji dotyczących dostępnych funkcjonalności, a także pojawiających się w naszej ofercie nowości książkowych. Nie zabraknie również ciekawostek oraz konkursów. Warto do nas dołączyć i być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami
IBUK libra – profil Facebook