Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzińcu została jedną z laureatek ogólnopolskiego konkursu „Tablety w Twojej bibliotece”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Do naszej placówki trafiły nowoczesne urządzenia iPad wraz z pakietem edukacyjnym. Tablety są sprzętem mobilnym, a więc będą mogli z nich korzystać również użytkownicy filii bibliotecznych w Bojszowie i w Poniszowicach. Dzięki zainstalowanym różnorodnym programom, można m. in. tworzyć własne treści multimedialne i dzielić się nimi z innymi osobami, uczyć się języków obcych, tworzyć komiksy, czytać książki, grać w gry edukacyjne, rozwijać swoje zainteresowania. W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Także Polacy coraz bardziej przekonują się do tych urządzeń, dlatego bardzo cieszymy się, że znajdują się one również w naszej bibliotece. Dzięki aplikacji „W gnieźnieńskim grodzie 3D”, która znajduje się na naszych tabletach i książce „Tysiąc lat temu w Gnieźnie”, dzieci mogły w trój wymiarze obejrzeć jak wyglądał dawny gród, jak zbudowane były wały obronne, co znajdowało się w bazylice gnieźnieńskiej i wiele innych ciekawych rzeczy z tego okresu. Niezwykłe wrażenia zrobiły również inne aplikacje wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości ( Augmented Reality ), m.in. ChromVille, Safari 4D czy Dinosaurs 4D.

Wszystkich chętnych, zainteresowanych obsługą tabletów i niezwykle nowoczesnych aplikacji, zwłaszcza osoby dorosłe zapraszamy do naszej biblioteki.

W nadchodzącym niebawem Tygodniu Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja, będzie można zapoznać się przy pomocy bibliotekarzy z funkcjonowaniem tych nowoczesnych urządzeń.

W tym czasie będziemy także przyjmować zapisy na bezpłatny kurs obsługi komputera i Internetu dla osób dorosłych.

Gorąco wszystkich zapraszamy!