W dniu 11 kwietnia ( czwartek) Polska Cyfrowa Równych Szans, Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Gminna Biblioteka Publiczna

w Rudzińcu zapraszają na spotkanie z pisarzem i rehabilitantem

P. Zbigniewem KOŁBĄ, poświęcone leczeniu zimnem ( krioterapia) oraz leczeniu bezsenności.

Głównym tematem będą informacje związane z leczniczym działaniem niskich temperatur - kiedy zimno leczy, a kiedy powoduje, że chorujemy. Korzyści, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej zarówno w leczeniu np. kolan, kręgosłupa, stłuczeń, skręceń, czy kapitalnych działań na cały organizm w przypadku krioterapii ogólnoustrojowej. Zabiegi krioterapii są bardzo skuteczne w 90%, a w 10% mogą zaszkodzić (mówię, na co trzeba zwrócić uwagę, aby do tego nie doszło).

Poruszana będzie tematyka hartowania organizmu ,będą praktyczne uwagi, np. jak €“ wyleczyć zimne stopy, związek powstawania żylaków (uszkodzone zastawki) ze skurczem mięśni i inne podobne informacje. Podczas wypowiedzi na temat bezsenności będzie mowa o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą przemęczenie psychiczne. Przekazuję konkretne informacje z zakresu medycyny chińskiej związane z oddychaniem, które są kapitalnym sposobem wyjścia z bezsenności.

Poruszam temat, dlaczego ludzie czują się wypaleni, a także, dlaczego minerały, czy witaminy nie są przyswajane przez organizm, pomimo że mogą być zjadane często i stosunkowo dużo. Dlaczego np. miłorząb japoński jest tak ważny, jeśli chodzi o pomoc w ukrwieniu zarówno półkul mózgowych, jak i naczyń włosowatych występujących w mięśniach.

Oprócz wyżej wymienionej tematyki będziemy mogli dowiedzieć się jak w naszym codziennym życiu ważny jest obecnie Internet i jak wiele rzeczy związanych m.in. ze zdrowiem można się za pomocą Internetu dowiedzieć.

Zapraszamy w szczególności wszystkie osoby, które ukończyły 45 lat, będzie również okazja zapisać się na bezpłatne szkolenie z obsługi komputera i Internetu.

Miejsce spotkania: świetlica parafialna w Łączy

Godzina:  15.30

Czas trwania do: 17.30